diszkivA fővárosi Andrássy útról került át másfél kilométernyi díszvilágítás-füzér Jásdra.

Egy újságcikkben olvastam, még márciusban, hogy Budapesten lecserélik a karácsonyi díszkivilágítás elemeit. Írtam a fővárosi polgármesteri hivatalnak, gondoltam, amit már nem használnak, megkaphatnánk – mesélte Győry Tünde, a hétszáz fős község polgármestere. Az önkormányzat továbbította a megkeresést a szolgáltatócéghez, melynek aztán elküldték, hogy a községen belül pontosan hová szeretnék majd tenni a díszkivilágítást.

Jelképes összegért végül 150 tizenkét méteres füzért kapott a község. Azóta a díszkivilágítást már be is üzemelték, így a főtértől a tájházig mindent kivilágítottak a zsákfaluban.

A helyi önkormányzat az egyedi világítás mellett egy másik újdonsággal is készült: idén, a koronavírus-járvány miatt  virtuálisan, fotórészletekből állítják összes a falu közös karácsonyfáját. Ehhez arra kérték a helyieket, hogy fotózzák le a feldíszített karácsonyfájuk egy-egy ágát, részletét, és küldjék be a képet, hogy ezekből egy számítógépes programmal összevágva elkészíthessék a falu fáját.

(Index.hu)