retvari benceEz volt az első olyan iskolai őszi szünet, amikor az ingyenes gyermekétkeztetés elérhető volt a rászorultaknak, így a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülőknek, a hátrányos és a halmozottan hátrányos helyzetűeknek.

A 2010-es kormányváltás előtt 2,6 milliárd forint volt a szünidei gyermekétkeztetésre szolgáló keret, tavaly már 4,5 milliárd forint, idén pedig 5,3 milliárd forint. Jövőre 6,6 milliárd forint jut szünidei gyermekétkeztetésre, mintegy két és félszer annyi, mint 2010 előtt – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára, Rétvári Bence az M1 aktuális csatorna műsorában.

Az államtitkár hangsúlyozta, hogy nem csupán az összeget növelték, de a hozzájutás feltételeit is javították. Eddig az önkormányzatoknak kellett pályázniuk, ennek elmulasztása esetén a rászoruló gyermekek kimaradtak az ingyenes étkezés lehetőségéből. Idéntől viszont ez már nem történhet meg, mert a családoknak kell igényelniük az ellátást, amelyet az állam minden nélkülözőnek biztosít, az önkormányzatoknak igény esetén kötelező az étkeztetés biztosítása.

Tavasszal mind a települési jegyzők, mind család- és gyermekjóléti szolgálatok tájékoztatták a jogosult családokat a kibővített lehetőségről és segítséget adtak az igényléshez, így biztosabban eljut a segítség a 208 ezer jogosult gyermekhez. „A kibővített rendszer így garantálja az állam által biztosított étkezés lehetőségét mindazon gyermekeknek, akik a család alacsony jövedelme miatt erre rászorulnak” – mondta az Emmi parlamenti államtitkára.