czira_szabolcsNagykőrösön április 7-én lesz népszavazás arról, hogy Pest megye helyett a jövőben Bács-Kiskun megyéhez tartozzon-e a település. A tavaszi népszavazáson további három kérdésben is döntenek az alföldi város lakói.

Amennyiben érvényes és eredményes lesz a szavazás, a parlament 2013 őszén hagyhatja azt jóvá, a csatlakozás leghamarabb 2014 tavasza, az országgyűlési választások után történne meg, így nem kellene átrajzolni a mostani választási körzettérképet – tájékoztatta Czira Szabolcs polgármester az MTI-t.

A képviselő-testületi a referendum kiírásának időpontján kívül a négy, népszavazásra bocsátandó kérdésről is határozott. A megyeváltás mellett arról is döntenek a város lakói, hogy létesüljön-e több új munkahely Nagykőrösön; a munkahelyteremtés érdekében a város segítse-e a helyi konzervgyár termelésének újraindítását és hogy munkahelyteremtésre fordítsa-e saját segélykeretét a település.

A polgármester szerint sokak régi vágya teljesülne, ha a 25 ezer lakosú település, amely járási székhely is, a jövőben Bács-Kiskun megyéhez tartozna. Mivel a Budapesttel közös közép-magyarországi régióhoz való besorolásuk miatt a szükségesnél lényegesen kevesebb uniós forráshoz jutnak, a dél-alföldi régióhoz történő átkerülés a munkahelyteremtés, illetve a pályázati esélyek szempontjából is jobb lenne Nagykőrös számára. A Nagykőröstől csupán 15 kilométerre fekvő Kecskemétre „sokkal szívesebben viszik a pénzüket a nyugati befektetők, mint a közép-magyarországi régió fővárostól távolabb eső területeire” – mondta Czira Szabolcs.