samsung1Mérgező anyagokat találtak a gödi Samsung-gyár közelében, a talajvízben. A koncentráció egyelőre nem ad okot pánikra, maga a jelenség azonban önmagában aggasztó. Magyarországon az üzemek vízjogi engedélyét titokként kezelik, miközben a környezetvédelem leépülése ezt a területet sem hagyja érintetlenül. Rendszeres, hatósági mérésre lenne szükség, hogy kiderüljön, mekkora a baj, de már a mostanit is a helyi civilek készíttették pályázaton nyertből – a Samsung által fizetett iparűzési adót pedig már a megyei önkormányzat kapja. A Telex kérdésére a város és a Samsung is vizsgálatot ígért az ügyben.

Nem a Samsung gyárának működése vagy jelenléte zavarja a legjobban azt a kétgyerekes anyát, aki a gödi Oázis lakóparkban él a családjával. „Már akkor is itt volt a gyár, amikor négy éve ideköltöztünk, nem hiszem, hogy hagynák a működést, ha mérgezné az embereket. Az nem tetszik, hogy titkosítják az adatokat ezzel kapcsolatban” – mondta. A Samsung SDI gödi gyárát korábban kiemelt kormányzati beruházássá nyilvánították, amivel együtt járt az engedélyek könnyebb megszerzése, miközben egyes kritikus adatok nyilvánosan azóta sem hozzáférhetők a köz számára.

A cikk itt folytatódik