pecsvaradMindössze alig néhány településen működik országos szinten ifjúsági önkormányzat, azonban Pécsváradon már hosszú évek óta segítik a fiatalok a programok szervezését, lebonyolítását. A város ifjúsági polgármestere Jéhn Márk – írja a BAMA, a baranya megyei hírportál.

– Munkánk teljesen önkéntes és az is marad. Elsődleges célunk, hogy a fiatalok programigényeit kielégítsük, valamint az érdekképviselet, amennyiben megosztják velünk a problémáikat. Igyekszünk hiánypótló programokat szervezni, amelyekkel kimozdíthatjuk az embereket otthonaikból. Emellett szeretnénk elérni, hogy tagjaink olyan kompetenciákat is elsajátítsanak, mint a programszervezés, a pénzügyi-menedzsment, a kommunikáció, a főzés, a részvétel a csapatmunkában. Weboldalunkon, a www.pifo.hu-n, megtalálhatóak a legfrissebb információk, programok – válaszolt a hírportál kérdésére az ifjúsági polgármester.

A teljes cikk itt olvasható