viragos_mo_logoÚjra nevezhetnek az önkormányzatok falu vagy város kategóriában a Virágos Magyarország versenyre, melynek szervezeti hátterét a Magyar Turizmus Zrt. biztosítja. 2011 győztesei: falu kategóriában Lövő, város kategóriában pedig Százhalombatta, idén a nemzetközi versenyben képviselik Magyarországot.

A verseny meghirdetése alkalmából rendezett sajtótájékoztatón Mártonné Máthé Kinga, a Magyar Turizmus Zrt. belföldi igazgatója elmondta, hogy a részvétel a versenyben egy önkormányzat számára ingyenes, nem kell fizetni érte. Gyakorlatilag a meglévő saját virágosítási programjukkal kell pályázniuk.

Prutkay János, a szervezőbizottság elnöke hozzátette, hogy a zsűri három fő szempont alapján értékel. Nézik az önkormányzatok eredményeit, amelyek a zöld terület minőségében, a parkok, intézmények környezetében, az alkalmazott növények felhasználásában, a helyi környezeti értékek védelmében, megőrzésében nyilvánulnak meg. A másik fontos szempont, hogy a helyi vállalkozások, lakosok és civil szervezetek mennyire vették ki részüket a település szépítésében. A harmadik szempont pedig: az általános benyomások.

Prutkay János elmondta azt is, hogy mint minden évben, most is lesz egy kiemelt versenyszempont. Ez pedig most is az legszebb főtér, főutca megtalálása.

Jelentkezni a mozgalom honlapján lehet, regisztrációt követően. A jelentkezési határidő: 2012. június 15.