okSchmidt Jenő, a TÖOSZ elnöke és dr. Zongor Gábor, a szövetség főtitkára találkoztak a Belügyminisztériumban, Pogácsás Tibor önkormányzati államtitkárral, hogy egyeztessenek a szövetség június 12-ei ülésén elfogadott kezdeményezésekről, valamint aktuális önkormányzati ügyekről.

A megbeszélésen részt vett Farkasné dr. Gasparics Emese önkormányzati helyettes államtitkár és dr. Dukai Miklós, az önkormányzati államtitkár kabinetfőnöke.

A TÖOSZ továbbra is partnerségre törekszik a Belügyminisztériummal, annak érdekében, hogy megfelelő módon tudják tájékoztatni a kormányzatot az aktuális önkormányzati érdekekről, a felmerülő problémákról, valamint kezdeményezéseikről és javaslataikról. A TÖOSZ intenzív szakmai együttműködésre törekszik a BM önkormányzati államtitkárságával.

Pogácsás Tibor önkormányzati államtitkár jelezte, hogy előreláthatólag a közeljövőben sor kerül az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsa összehívására, ahol lehetőség nyílik a kormányzati és önkormányzati álláspontok egyeztetésére, az államtitkárság és az önkormányzati szövetségek közötti kapcsolatrendszer fejlesztésére.