tatabA környékbeli cégek, önkormányzatok, szolgáltatók fogtak össze, hogy lehessen végre MR-készülék.

A tatabányai Szent Borbála-kórház elkezdte kifizetni a tartozásait: az intézmény 740 millió forintot kapott az állami konszolidáció részeként. Dr. Lőke János főigazgató a Kisalföldnek elmondta, a tatabányai kórház adóssága országosan a legmagasabb volt, 1,2 milliárd forint. Május 28-án érkezett meg az intézmény számlájára a régóta várt állami segítség.

A főigazgató elmondta: nyár végére vagy ősz elejére elkészül az új kórházi szárny és a sürgősségi centrum. A környékbeli cégek, önkormányzatok, szolgáltatók fogtak össze, hogy lehessen végre MR-készülék Tatabányán, a Szent Borbála-kórházban. Az intézmény első embere segítséget kért és kapott: több mint százmillió forintot. Így a térségben élő betegeknek nem kell a jövőben Székesfehérvárra vagy Budapestre utazni, az új kórházi pavilonban lesz MR-vizsgálat. Az európai uniós projekt forráshiányát oldotta meg a példaértékű összefogás. Ha nem kapunk helyi támogatást, még tovább kellett volna csökkenteni a beruházást – mutatott rá a főigazgató.

Muri Tibor, az eszközbeszerzéssel foglalkozó csoport vezetője elmondta, a kórháznak általános felhasználásra alkalmas MR-készüléke lesz, amit 230 millió forintért vásárol az intézmény. Az MR a lágy részek vizsgálatában – agy, erek, emlő, gerincvelő, ín, izom – sokkal informatívabb képet ad, mint a CT, és nincs sugárterhelés, mivel mágneses térben diagnosztizálják a beteget. Régi, évtizedes álom válik valóra a tatabányai kórházban az MR megvásárlásával.