rezsiTanácsadással és fűtéstámogatással is próbálnak segíteni a lakosságnak.

Miután a kormány kihirdette , hogy korlátozza a rezsicsökkentést, Soproni Tamás, Terézváros polgármestere bejelentette , hogy az önkormányzat háromféle támogatást nyújt azoknak, akiket a döntés hátrányosan érint.

Soproni Facebook-posztja szerint

• elsődleges energiatanácsadó irodát nyitnak jövő szombattól a Hunyadi téri vásárcsarnokban. Itt szakértők adnak ingyenes segítséget a terézvárosiaknak, hogyan csökkenthetik a fogyasztásukat, hogy ne lépjék át a kormány által meghatározott keretet,
  • A kerület fűtéstámogatást a legjobb rászorulóknak. Hozzáteszik, hogy a jogosultak körét nemrég bővítették (az egy főre eső havi jövedelem 135 ezer, egyedül élő esetén 165 ezer), de az infláció és a várható "brutális növekedése" miatti támogatás összegét.
  • A társasház-korszerűsítő támogatások (kazáncsere, gázvezetékek cseréje, társasházi nyílászárók cseréje) költségvetési forrás és bizonyos támogatások vissza nem térítendő arányát is emelték, konkrét magánszemélyek is pályázhatnak például a nyílászáróik felújítására.

(Magyar Narancs)