nyirbatorA megye egyik legerősebb gazdasági centrumává fejlődött Nyírbátor az évek során – írja a Világgazdaság. Az elmúlt másfél évtized következetes gazdaságfejlesztéseinek eredményeként a nyírbátori ipari park mára szinte teljesen megtelt, ezért bővítése mind területi, mind infrastrukturális szempontból rendkívül fontos - mondta Máté Antal, Nyírbátor polgármestere egy vállalkozói fórumon. Éppen ezért a város önkormányzata szeretné a park területét megduplázni, teljes közműhálózattal ellátni.

A településen az üzemek bővítésével közel ötezer új munkahely létesült az elmúlt tíz év alatt. Ezért ma már nemcsak a városban, hanem a térségben is komoly munkaerő- és szakember-hiány van. Mintegy háromezren járnak be nap mint nap a szomszédos és a távolabbi térségekből a nyírbátori vállalatokhoz dolgozni. Az önkormányzat úgy döntött, a korábbi lakóövezetet és a hozzá kapcsolódó beruházást folytatja és a város különböző területein lakóparkokat alakít ki.

Az önkormányzat nemcsak a lakásépítési programmal próbál segíteni nekik, hanem a képzésben is – hangsúlyozta a polgármester. Az elmúlt években mind a középiskolai, mind az egyetemi oktatásban bevezették a duális képzést. Ennek érdekében a térségben működő szakképző központokkal, a Debreceni Egyetemmel és öt multinacionális vállalattal együttműködési megállapodásokat kötöttek.

A gazdaság fellendülése újabb lehetőségeket kínált a városnak. Tavaly november végétől logisztikai központ működik. Ez a nemzetközi konténer terminál segít abban, hogy rövid idő alatt nagy mennyiségű árut tudjanak olcsón eljuttatni a világ bármely pontjára. Az M3-as autópálya megépülésével, az ágazati operatív programban szereplő Debrecen-Mátészalka vasútvonal felújításával, a tervezett elkerülő út kialakításával, a városban meglévő iparvágányok segítségével jelentősen javult a globális piac elérhetősége, közelsége. A multinacionális vállalatok bíznak abban, hogy ezzel tovább bővül a piac, s a jövőben még jobb eredményeket érnek el.