szolnok_gyalogoshidFenntartható fejlődésük alapján idén első alkalommal hasonlították össze a több mint tízezer lakosú magyar településeket, Budapest kivételével összesen száznegyvenhármat. Szolnok lett a legélhetőbb magyar város - jelentette be Takács Júlia, a CSR Hungary ügyvezető igazgatója, a díj alapítója.

Takács Júlia kiemelte: az országot járva jelentős különbségeket lehet látni a magyar városok között, míg egyes városok nagyon sokat fejlődtek, más településeken az elmúlt húsz évben szinte semmi változás sem történt. Ezért úgy gondolták, hogy a települések fejlődésének ösztönzésére bemutatják, hogy vannak pozitív példák, és összeállítják a követendő példának tekinthető városok Top 10-es listáját.

A rangsort, amelynek Szolnok az élére került, a humán- és az ökoindex, valamint a KSH adatsora lapján állították össze. A címmel jár a tanúsított védjegy használatának joga. A minősített, tanúsított rangsorolási folyamat a TÜV Rheinland nevéhez fűződik, amely a világ és Magyarország egyik vezető tanúsító cégeként mély tapasztalatot szerzett komplex rendszerek, összetett folyamatok elemzésében, auditálásában és tanúsításában. „Minősítésünkkel hozzájárulunk az értékrendünkből fakadóan fontos gondolkodásmód és felfogás tudatos terjesztéséhez, felkarolva, megkülönböztetve és védve e fontos kezdeményezést!” – mondta Karászi Zoltán, a TÜV Rheinland Intercert ügyvezető igazgatója.

A városban hosszú távú városfejlesztési stratégiát dolgoztak ki, melyben egyaránt szerepet kapott az energiahatékonyság, a környezetvédelem, valamint a humánterületek fejlesztése is – mondta el a díj kapcsán Szolnok alpolgármestere, dr. Kállai Mária. Ezek a fejlesztések összeértek, eredményüket a mostani díj mellett korábbi elismerések is bizonyították – írta a szoljon.hu. Szolnok modelljét nyilvánosságra is hozzák, hogy a többi település követhesse példáját.