fovarosi kozgyules02Márciusi ülésén a Fővárosi Közgyűlés döntött arról, hogy nem adják állami kézbe a szakrendelőiket, és jóváhagyták a BKV komoly veszteséggel számoló üzleti tervét is. Meghallgatták a budapesti rendőrfőkapitány beszámolóját is, amiből kiderült, hogy 39 ezer bűncselekmény történt tavaly a fővárosban.

A Fővárosi Közgyűlés többsége támogatta azt a javaslatot, hogy ne adják állami kézbe a főváros által üzemeltetett szakrendelőket. Ahogy minden más települést, úgy a fővárost is megkereste az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ), hogy át kívánják-e adni szakrendelőiket az államnak. A főváros szakrendelőkből jelenleg négyet üzemeltet: egy pszichiátriát, egy nőgyógyászatot és két hajléktanellátásban részt vevő intézményt.

Néhány kerület, köztük például Újpest, Terézváros és Józsefváros is jelezte: nem kívánnak élni a lehetőséggel. Szaniszló Sándor XVIII. kerületi polgármester azt kérte a kormánypárti képviselőktől, hogy „hassanak oda” a kormánynál, hogy valóban megtarthassák ezeket a rendelőket és valódi támogatást is nyújtsanak azok fenntartásához. Az elmúlt években a városok rengeteg pénzt áldoztak a szakrendelőikre, az állam most azt kérdezi, nem adnák-e át azokat – arról, hogy milyen következményei lehetnek az államosításnak, ebben a cikkben olvashat  részletesen.

A cikk itt folytatódik