lmsvacA Samsung SDI-nek és az SK Innovationnek is beszállít a Vácra települő Nice LMS Hungary Kft., így már két ázsiai, részben akkumulátorokkal foglalkozó társaság is a város ipari parkjába települ. Az önkormányzatot nem értesítették a fejlesztésről, amihez súlyos százmilliókat adott a kormány. Folytatódik a Dunakanyar környékének iparosítása, eközben – a jelek szerint – egy közeli, de igen jelentős infrastrukturális projekt lassan halad.

A gödi Samsung SDI mellett a komáromi SK Innovation beszállítója is lesz a Nice LMS Hungary Kft., ami Vácon valósít meg 5,2 milliárdos zöldmezős beruházást. Mindehhez a kormány 467 millió forint támogatást ad – derítette ki a Narancs.hu. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a közelmúltban jelentette be, hogy a dél-koreai Nice LMS akkumulátoripari beszállítócég új üzemet és ezzel hatvan munkahelyet hoz létre Vácon. Mint mondta, a legtöbb beruházás – 2019 és 2021 után – jó eséllyel idén is Dél-Koreából érkezik majd Magyarországra. A váci lesz az első európai gyára a gödöllői székhelyű Nice LMS-nek, amely Dél-Koreán kívül jelenleg csak Vietnámban és Kínában rendelkezik ilyen érdekeltséggel.

A teljes cikk itt olvasható