csipkefA Dél-Alföldön 30-50 kilométerenként van már egy gyógyfürdő, és most többet is bővítenek állami támogatásból. Kisebb beruházásokra 1-2 milliárdot, nagyobbra 10 milliárdot is ad a kormány. A tulajdonos önkormányzatok eleinte ráfizetnek az üzemeltetésre, de a fürdők néhány év múlva már bevételt hozhatnak. Kérdés, hogy az egyre szélesebb kínálatban a nyereséghez szükséges vendégszámot sikerül-e hosszabb távon is megtartani. Tavaly a járvány országszerte majdnem százmilliárdos veszteséget okozott az ágazatban.

A Halasthermál fürdő alapjain új gyógy- és élményfürdőt hoznak létre Kiskunhalason. Az önkormányzat évente 30-40 millió forintot költött a tulajdonában lévő fürdő üzemeltetésére, ami elavult, és veszteséges, mondta Fülöp Róbert, a város polgármestere a Telexnek.

Kiskunhalas kimaradt a korábbi fürdőfejlesztési programokból. Most a csarnokban három, a szabadban szintén három medence van, a többségük gyógyvizes. A 48 fokos hőmérséklettel feltörő vizet a nyolcvanas években nyilvánították gyógyvízzé. Főként reumás és mozgásszervi betegségek kezelésére alkalmas. A látogatók száma a járvány előtti időszakban évente 140 ezer fő körül alakult, főként a városban élők és a környékbeliek jöttek, az idegenforgalom szinte elenyésző volt. Most húsz alkalmazott van.

A tervezett Csipke Gyógyfürdőt 2023-ban nyithatják meg. Az egészségügyi szolgáltatások mellett lesz több úszómedence, élményfürdő, szaunák, csúszdák, gyermekmedencék, továbbá élménypark és kemping is. A fedett részben húsznál is több, a szabadtériben pedig hat különféle medence lesz, összesen 3255 négyzetméter vízfelülettel, így az ország legnagyobb ilyen létesítményei közé kerül. Erről már egy igen részletes látványterv-videó is látható Bányai Gábor, a választókörzet fideszes országgyűlési képviselőjének Facebook-oldalán.

Mindehhez a mai árakon számolva 22 milliárd forint kell, ezt állami támogatásból várják, amire már kaptak kormányzati ígéretet. Az előkészítés költségeit a Kisfaludy Turisztikai Fejlesztési Programból nyerte el a város, százmillió forintot költöttek a fejlesztési terület megvásárlására. A meglévő termálkutat felújították, és fúrattak még egyet.

(Telex.hu)