vizÚjabb környezetvédelmi beruházást hajt végre Kaposvár: több mint 6,5 milliárd forintból korszerűsíti a város az 1990-ben épült szennyvízkezelő telepét.

A fejlesztés eredményeként a létesítmény nagyobb hatékonysággal tudja majd megtisztítani a folyékony hulladékot, mindemellett pedig a szennyvíziszapból kinyert biogázzal a telep működtetéséhez szükséges energiát is elő tudja állítani.

A beruházás keretében a telep jelenlegi területén egy teljesen új rács-homokfogó együttes és a két új biológiai blokk is épül.

– A szennyvízkezelő telep fejlesztésével a jövőnek dolgozunk, hiszen egy zöld városban mindig keresni kell az újabb megoldásokat, amelyek révén még környezettudatosabban, az energiahatékonyságot még inkább szem előtt tartva javíthatjuk közszolgáltatásaink minőségét – mondta Szita Károly a szerdai délelőtti alapkőletételen.

Kaposvár polgármestere emlékeztetett: a kaposváriak rengeteget dolgoztak az elmúlt két évtizedben, folyamatosan orvosolták a múlt adósságait.

(MTI-ÖS)