mosonmAugusztus elején adták át Mosonmagyaróváron a felújított, kétsávosra bővített Lajta-hidat. A közel 600 millió forintos fejlesztést az önkormányzat saját erőből valósította meg.

Az eseményen részt vett dr. Nagy István agrárminiszter, a térség országgyűlési képviselője.

,,25 éve készül arra a város, hogy ez a pillanat bekövetkezzen. A felújított Lajta-híd átadásával nélkülözhetetlen beruházás valósult meg, amely óriási lehetőséggel bír valamint további gazdasági növekedést és életminőség javulást hordoz magában a város és a környék lakossága számára. Gyakran mondták: az utak találkozásánál található Mosonmagyaróvár. Ez igaz ma is, hiszen ha belegondolunk, hogy a Budapest–Bécs–Pozsony–Prága autópálya-összeköttetés nemrégiben teljessé vált, és hogy milyen fontos szerepet kap a térség ezen a közlekedési tengelyen, akkor azt is látjuk, hogy ez a híd nemcsak a Lajta túlpartján található városrészt kapcsolja be a régió vérkeringésébe. Nem egy híd a sok közül, hanem a legfontosabb. A kormány beruházásában az autópálya építések teljessé váltak. Mindez olyan lehetőséget hordoz magában Mosonmagyaróvár gazdasági életének fejlődésére, amely már ma nyomot hagy a város mindennapi életében is. Ennek egyik lenyomata a ma átadott híd elkészülte is” – mondta beszédében a tárcavezető.

Dr. Árvay István, Mosonmagyaróvár polgármestere arra hívta fel a figyelmet, hogy minden műtárgy és épület avatása különleges alkalom, de egy hídavatás nagyon ritkán előforduló esemény. Ennek a hídnak több mint 25 éves története van, amely igazodik a város fejlődéséhez. A Lajta-híd már az első önkormányzat közlekedési koncepciójának része volt. Ma pedig már több mint három lakótelep is kiépült a híd két partján, így a felújítás nélkülözhetetlenné vált.

(Blikk)