szikszoTársadalmi felelősségvállalási programjának keretében a HELL ENERGY cégcsoport 50 millió forintos adományt adott át Szikszó városának tavaly karácsonykor, melynek köszönhetően most megvalósult a borsodi település új közösségi sportlétesítménye.

A május végén átadott XIXO Bringa Kert a helyi családok, fiatalok számára biztosít új, színvonalas szabadidőeltöltési lehetőséget.

A cégcsoport fennállásának 15 éve alatt többszáz millió forint értékben támogatta a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei, ezen belül kiemelten a szikszói emberek számára fontos ügyeket, a cégcsoportnak otthont adó várossal folyamatos együttműködésben keresi azokat a fejlesztési lehetőségeket, melyekkel egy-egy család vagy a közösség életét jobbá teheti.

A sport, az egészséges életmód támogatása régóta fontos a vállalatcsoport számára, és lokálpatrióta szemléletét jelzi, hogy elkötelezett támogatója például a Szikszón és Miskolcon évek óta sikeres versenyzőket kinevelő HELL Fight küzdősport klubnak és a DVTK-nak is. A hétvégén most újabb mérföldkőhöz érkezett Szikszó városának és hazánk kiemelkedő energiaital, jegeskávé és jegestea gyártójának együttműködése amikor Sváb Antal, Szikszó város polgármestere Koncz Zsófia, országgyűlési képviselő és Mihály Eszter, a cégcsoport CSR vezetője jelenlétében átadta a településen élő gyerekeknek, családoknak az 50 millió forintos támogatásból megépült bringa kertet.

A cégcsoport segítségével megvalósult XIXO Bringa Kert a fiatalok számára nyújt tartalmas szabadidős tevékenységet úgy, hogy közben a pályát körülölelő park a szülők, nagyszülők számára is nyugodt, kellemes környezetben segíti a kikapcsolódást. A pálya a tervezett időpontra elkészült, így most örömmel adom át a szikszóiaknak a kertet, és szeretettel várunk mindenkit, aki minőségi időtöltésre vágyik a szabadban– tette hozzá Sváb Antal, Szikszó város polgármestere.

A most átadott 3 pályás kerékpárparkban helyet kapott egy pumpapálya, egy ugratópálya és egy BMX pálya, így mindenki kiválaszthatja, melyik felel meg legjobban kerékpártudásának, vagy melyik stílusba szeretne belekóstolni.