debrecenfNettó 7,47 milliárd forint állami támogatást hagyott jóvá a kormány 2023-ra a Debrecen 2030-ig szóló stratégiai fejlesztési koncepciójával összefüggésben.

Azaz az önkormányzat a jövő évet érintő előkészítési-megvalósítási költségek finanszírozásában ennyivel már biztosan számolhat, derül ki a Magyar Közlönyből . A fejlesztési terv 2020-ban látott nyilvánosságot, azóta ennek nyomvonalán haladnak a városi beruházások. A koncepció 2023-as projektelőkészítésekre (közlekedés, gazdaság, közmű, kultúra, energetika) bruttó 2,7 milliárd, megvalósításra 3,47 milliárd forintot tartalmazott (ami persze azóta módosulhatott).

A D2030-ként emlegetett terv  a jövő évre olyan beruházásokat tartalmaz, mint például

• a Határ út és a Vincellér utca összekötésének (előkészítése),
  • a Határ út és a Toroczkó utca összekötésének (előkészítése),
  • a Monostorpályi út fejlesztése (előkészítés),
  • a Létai út fejlesztése a majdani keleti elkerülő útig (előkészítés),
  • a 48-as főút belterületi szakaszának 2x2 sávra bővítése (előkészítés),
  • a Szoboszlói út 2x2 sávra bővítése, az Erzsébet utcától az M35-ösig (előkészítés),
  • a Vojtina Bábszínház teljes körű felújítása (előkészítés),
  • termikus hulladékhasznosítás (előkészítés),
  • a Keleti-főcsatorna és a debreceni erdőspusztai tározók összekötése (előkészítés),
  • a Mandolás utca folytatása,
  • a Nagyerdei körút-Hadházi út-Baksay utca csomópontjának fejlesztése (körforgalom),
  • a 33-as főút és a 354-es főút összekötése (előkészítés és megvalósítás),
  • a Smart City Program (előkészítés és megvalósítás).

(Civishír.hu)