idos26Befejeződött az Idősek Klubjának felújítása Pásztón; az idős és demens embereket fogadó épületet korszerűsítették, akadálymentesítették, és az ellátáshoz új eszközöket szereztek be – közölte az önkormányzat.

A beruházásra 150 millió forint támogatást nyert el a városvezetés a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) „Szociális alapszolgáltatások infrastruktúrájának bővítése, fejlesztése” elnevezésű pályázatán – írták.

A Csillag téren működő Idősek Klubjának épülete leromlott állapotú és infrastruktúráját tekintve elavult volt. A beruházás során kicserélték a tetőfedést és a nyílászárókat, hőszigetelték a homlokzatot, kifestették a belső tereket, új padló- és falburkolatok készültek, valamint teljesen felújították az épületvillamossági és épületgépészeti rendszereket.

Emellett akadálymentessé tették az épületet és vásároltak egy 9 személyes kisbuszt. Hozzátették, hogy ez a nappali ellátásban részesülő, fogyatékossággal élő és mozgásukban korlátozott idősek szállításakor nagy segítséget jelent. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg.