trojko tamas01Szakmai okokra hivatkozva határozott az önfeloszlatásról a Zala megyei Petrivente képviselő-testülete, a polgármester távollétében. A település körjegyzője szerint törvényes volt a döntés, a polgármester etikátlannak tartja az eljárást.

A múlt szerdai döntés teljesen törvényes volt - jelentette ki az alig 400 lakosú Petrivente körjegyzője, Nyakó Melinda az MTI megkeresésére. A polgármester a rendkívüli testületi ülés időpontjában a fővárosban volt, ilyen máskor is elfordult már, ezért ezúttal is az alpolgármestert kérte annak levezetésére.

Az önfeloszlatást felvető képviselő szakmai okokkal indokolta a javaslatát, azt kérte, hogy gondolják át, a testület jól látta-e el a feladatait. A polgármesterrel együtt öttagú testületből hárman szavazták meg az egyik képviselő által felvetett önfeloszlatást, egyedül az alpolgármester tartózkodott. A javaslat mögött nem állt semmilyen személyeskedés, a döntés minősített többséggel született meg - jelezte a körjegyző. Kedden már döntöttek is arról, hogy a településen október 6-án tartanak időközi választást.

Petrivente polgármestere, Trojkó Tamás azt mondta az MTI munkatársának, etikátlannak tartja, hogy a távollétében döntöttek a képviselők az önfeloszlatásról. Arról valóban tudott, hogy összeül a képviselő-testület, de arról nem, hogy erről akarnak tárgyalni. Ő egyelőre nem látta a testületi ülés jegyzőkönyvét, és neki senki sem indokolta meg a történteket, de tudomása szerint a döntésnek nem volt semmiféle előzménye. "Egyik ezt mond, másik azt mond, egyszerűen elgyengültek, kiestek alólam az emberek" – mondja a polgármester.

A döntést azért is tartja érthetetlennek, mert éppen most értesültek arról, hogy összesen 32 millió forint pályázati összeget nyert a település. 22 millióból a kultúrházat újítják fel, 10 milliót pedig településszépítésre fordíthatnak.