gyenes leventePolgármestert választanak vasárnap Gyömrőn, a tisztségért három jelölt indul – közölte Hauser Antal, a helyi polgármesteri hivatal kommunikációs referense az MTI-vel. A Pest megyei városban azért kellett időközi önkormányzati választást kiírni, mert az eddigi polgármester, Gyenes Levente tisztségét méltatlanság miatt január 11-én megszüntette a Budapest Környéki Törvényszék.

Frissítés: Mezey Attilát, a Gyömrő 2000 Kör jelöltjét és a város korábbi alpolgármesterét választották a vasárnapi időközi választáson polgármesternek a Pest megyei Gyömrőn – közölte Hauser Antal, a helyi polgármesteri hivatal kommunikációs referense az MTI-vel. Több mint 13 ezer választásra jogosult 32,7 százaléka vett részt az időközi választáson, 73,96 százalékuk Mezey Attilára, a Gyömrő 2000 Kör jelöltjére adta le a voksát. Másodikként Békefi Miklós független jelölt 24,52 százalékot, Kovács István, a Magyar Munkáspárt jelöltje 1,53 százalékot kapott.

*

Gyömrő több mint 13 ezer választópolgára három jelöltre szavazhat: Békefi Miklósra (független), Kovács Istvánra (Magyar Munkáspárt) és Mezey Attilára (Gyömrő 2000 Kör). Emlékezetes, hogy az előzmények kisebb kormányzati csetepatét is kiváltottak, miután a Belügyminisztérium (BM) álláspontja szerint nem kellett volna az újraválasztott polgármester ellene méltatlansági eljárást indítani, a Pest Megyei Kormányhivatal azonban ezzel ellentétes álláspontra helyezkedett. Az ügy kapcsán az Igazságügyi Minisztérium munkacsoportot hozott létre Molnár Zoltán közigazgatási államtitkár vezetésével.

Mint arról annak idején beszámoltunk, Gyenes Leventét (képünkön) tavaly tavasszal a Szegedi Ítélőtábla a „számlagyáras” perben bűnösnek mondta ki folytatólagosan elkövetett adócsalás bűntette és folytatólagosan elkövetett magánokirat-hamisítás vétsége miatt, amiért 9 hónap, két évre felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte, a közügyek gyakorlásától azonban nem tiltották el. A polgármester lemondott posztjáról, de az augusztus végi időközi választáson újra Gyömrő polgármesterévé választották, több mint 77 százalékos arányban. Ezután mondta ki a méltatlanságot a megyei kormányhivatal kezdeményezésére a törvényszék.