pava_zsolt01Pécs közbiztonsági helyzetének értékelését kérte Páva Zsolt polgármester csütörtökön Korontos Zoltán helyi rendőrkapitánytól a városban az elmúlt hónapokban elkövetett emberölések miatt. A Dunántúl legnagyobb városában az elmúlt három hónapban három gyilkosság történt. Május végén egy valutázót öltek meg, júliusban egy pécsi rendőrségi pszichológus, a napokban pedig egy belvárosi szórakozóhely biztonsági őre volt az áldozat.

A polgármester és a rendőrkapitány közös tájékoztatót tartott – jelentette az MTI. Páva Zsolt elmondta: abban kérte a rendőrkapitány közreműködését, hogy az egyedi esetek és a különböző bűncselekménytípusok vizsgálatával jelezze a trendek esetleges változását, segítsen az általános következtetések levonásában és a közbiztonság értékelésében az elmúlt időszak történéseinek fényében. „Nem állítom, hogy a városban a közbiztonság helyzete drámaian megváltozott volna, a kiemelt bűncselekmények viszont joggal háborítják fel és töltik el aggodalommal a pécsi közvéleményt” – jelentette ki. Megítélése szerint pánikra nincs ok, de ha a vizsgálat eredménye szükségessé teszi, a belügyminiszterhez fordul segítségért.

Korontos Zoltán arról beszélt, hogy a kérés nem újdonság a rendőrségnek, mert a testület rendszeresen elemzi a munkájára nézve meghatározó tendenciákat. „Az elmúlt időszakban Pécsen történt három emberölés rendőrszakmai szempontból nem sok, de érzelmi alapon megközelítve egy is tragédia. Siker viszont, hogy mindhárom bűntett elkövetője kézre került” - mondta. Vizsgálják, hogy e bűncselekmények motivációjában vannak-e olyan körülmények, amelyek használhatók a bűnmegelőzésben.