biharugraFeloszlatta magát az öttagú képviselő-testület a Békés megyei Biharugrán, a településen időközi választást kell kiírni - írta meg a Békés Megyei Hírlap. A testület feloszlatását a helyi ügyrendi bizottság elnöke kezdeményezte.

Problémákat észlelt a település közfoglalkoztatási programjánál, ezért lépett Bíró Gyula ügyrendi bizottsági elnök. „A költségvetés átnézésekor fény derült arra, hogy olyan anyagok megvásárlása szerepel a tételek között, amelyek soha meg nem fordultak a polgármesteri hivatal udvarán, egyes beruházásokat túláraztak, 2014-ben megvalósult fejlesztéseket tüntettek fel tavalyiként. Emellett olyan embereket szerepeltettek a közfoglalkoztatási programban, akik soha nem dolgoztak a projektekben” – idézi szavait a megyei lap.

Hárman szavaztak a legutóbbi képviselő-testületi ülésen az önfeloszlatás mellett az öttagú testületből, Vígh Ilona polgármester és Szoboszlai Zoltán alpolgármester nem támogatta a javaslatot. Az önkormányzat honlapján megjelent közleményében a polgármester azt írja, a három képviselő döntése miatt nem tudták benyújtani a Bölöny-kastély turisztikai hasznosítására kiírt, évek óta várt pályázatot, s ezzel 300 millió forintos európai uniós támogatástól estek el.

A helyi választási bizottság az időközi választást július 24-ére már ki is írta – jelentette a Békés Megyei Hírlap.