kihivasnapjaMagyarország legnagyobb szabadidősportos megmozdulására április 28-ig nevezhetnek a települések. Május 25-én, a Kihívás Napján, amelynek programjaiban az idén világszerte legalább ötven ország városai, falvai vesznek részt, a Magyar Szabadidősport Szövetség nyolcszázezer ember részvételére számít.

A hazai szervezők keddi közleménye szerint az eddigi években összességében 8 millió embert mozgatott meg a Kihívás Napja, amelyhez a korábbi években 1596 magyar település csatlakozott. A kezdeményezésnek, melyet idén a főtámogató Coca-Cola Testébresztő programja segít, az a célja, hogy felhívja a lakosok, önkormányzatok, tanintézmények figyelmét a testmozgás és az aktív egészséges életmód fontosságára.

Az eseményt a hagyományoknak megfelelően a Magyar Szabadidősport Szövetség koordinálja. Az idei felhívó anyagokat és versenykiírásokat elektronikus úton juttatja el az ország valamennyi polgármesterének, a tanintézmények tankerületi vezetőinek, valamint a már korábban szerepelt települések szervezőinek.

A tanintézményeknek újra hirdetnek külön versenyt „Építs akadálypályát, és teljesítsd a kihívást” elnevezéssel. Ennek keretében akadálypálya-terveket várnak az intézmények testnevelő tanáraitól. A programban résztvevő településeket és iskolákat értékes díjakkal jutalmazzák.