szolnoknepkonyhaNépkonyha-szolgáltatást indított a múlt héten Szolnokon a Cívis Szociális Étkeztetési Központ – közölte a szolnoki polgármesteri hivatal a város honlapján.

A tájékoztatás szerint a központ naponta egyszer egy tál meleg ételt ad hétfőtől péntekig (ünnepnap kivételével) azoknak a szociálisan rászoruló 18 éven felüli, szolnoki lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező lakosoknak, akik más étkeztetési formát nem vesznek igénybe. A rászorultságot nem vizsgálják, csak az igényt kell jelezni és adatkezelési nyilatkozatot kitölteni.

Az ételt öt ponton osztják: az Alcsi, illetve a Széchenyi városrészben, Szandaszőlősön, a Pletykafaluban és az Indóház utcában. Az átvételt aláírással kell igazolni.

Az adatkezelési nyilatkozatokat az info.szolnok.hu oldalról lehet letölteni vagy személyesen átvehetők az osztópontokon, a városháza portáján és a Kossuth téri belvárosi ügyfélközpontban. A kitöltött adatkezelési nyilatkozatokat az érdeklődők az osztópontokon adhatják le, ahol az ételosztás időpontját is megtudják.

Először az április 11-ei héten azok vihették el a napi egyszeri meleg ételt, akik március 27-ig kitöltve, aláírva leadták az adatkezelési nyilatkozatot. Az ezt követően benyújtott igényléseknek a szolgáltató április 17-től tud eleget tenni, és a szolgáltatás folyamatosan igényelhető. Az MTI érdeklődésére Gyuricska Éva, a szolnoki polgármesteri hivatal sajtószóvivője elmondta, hogy a népkonyha-szolgáltatást jelenleg több mint 300-an veszik igénybe.