nemzetisegekhaza szegedFelújították a szegedi nemzetiségek házát, amely kulturális és oktatási rendezvényeknek is helyet ad. Az 1998-ban nyílt intézmény, a szegedi nemzetiségek háza a városban működő tizenegy nemzetiségi önkormányzat közül hétnek a székhelyeként működik.

A nemzetiségek háza az elmúlt két évtizedben fontos kulturális és közművelődési központtá vált – mondta Solymos László alpolgármester felújított épület múlt heti átadásán. A mintegy 70 millió forintból megvalósult beruházás során hőszigetelték a homlokzatot és a zárófödémet, lecserélték a nyílászárókat, korszerűsítették a fűtési rendszert, felújították a kül- és beltéri világítást, az épület napelemes rendszert kapott, átalakították a vizesblokkot, és részben akadálymentesítették az ingatlant.

Kosztopulosz Andreász, a Szegedi Nemzetiségi Önkormányzatok Társulása és a helyi görög önkormányzat elnöke hangsúlyozta, a városban megvalósult egyedülálló modell bizonyította, összefogással akár kisebb létszámú nemzetiségi közösségek is képesek értéket teremteni. Az épület hét: a bolgár, a lengyel, a görög, a német, az örmény, a szlovák és az ukrán önkormányzatnak is székhelye.

A központ sokszínű közösségi térként működik: lehetőség nyílik több nemzetiségi nyelv tanulására, balkáni táncok elsajátítására, részvételre népszerűsítő előadásokon, irodalmi és gasztronómiai esteken, emellett kiállításokat is szerveznek. A sokszínű programokat a nemzetiségi közösségek tagjai mellett más szegediek is szívesen látogatják – mondta az elnök.