polgarmester01Nemcsak a fővárosi főpolgármester és a debreceni polgármester üzengetős szóváltása zajlik a héten. A hírek azt mutatják, különösen aktív, eseménydús időszak köszöntött az elöljárókra mindenféle rendű, rangú, nagyságú településen országszerte.

Visszaadta megbízatását, lemondott tisztségéről Varjú László, Igal polgármestere a hétfői testületi ülésen. Indoklásában azt mondta, egyéves polgármestersége alatt képtelen volt elérni, hogy összetartó testülettel dolgozzon együtt. A testület megosztott és nem képviseli Igal polgárainak érdekét. „Feljelentések és rágalmak özönében azonban nem lehet, nem tudok dolgozni. Mások az erkölcsi normáink. Az én erkölcsi felfogásom nem engedi meg, hogy ezzel a testülettel a továbbiakban együtt dolgozzam, ezért lemondok” – foglalta össze a tanulságot Varjú László a sonline.hu tudósítása szerint. Az igali képviselő testület tudomásul vette döntését, az időközi választás megtartásáig Gellért Attila, a jelenlegi alpolgármester megbízott polgármesterként irányítja a települést.

A Veszprém megyei Szőc polgármestere azért van előzetes letartóztatásban, mert vesztegetés bűntett és kábítószerrel való visszaélés megalapozott gyanúja miatt nyomoz utána a megyei ügyészség. Megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy az ajkai Magyar Imre Kórház patológiai osztályán a kórház boncmesterének pénzt ígért annak fejében, hogy az elhunytak hozzátartozóinak a polgármester érdekeltségében lévő temetkezési vállalkozást ajánlja. Ezért elhunytanként 30 ezer forintot ajánlott fel.

Juhász Oszkárra, Gyöngyöspata jobbikos polgármesterére két célzott lövést adtak le éles fegyverrel, minden bizonnyal egy golyós vadászpuskával. A polgármesteri hivatal udvarán állt, amikor észrevette, hogy tőle nem messze valaki, egy „sötét alak” fegyvert fog rá. A lövések elől a földre vetette magát, így sérülések nélkül megúszta a támadást – emlékszik vissza a hétfő estére a polgármester a hír24.hu tudósítása szerint. A nyomozás emberölés kísérlete miatt indult meg az ügyben.

Rátóti Zoltán, a Csiky Gergely Színház igazgatója azért mondott le polgármesteri tisztségéről, mert az elmúlt egy év alatt kiderült számára, hogy tévedett, a két feladatot nem lehet egymással párhuzamosan végezni. Tavaly októberben választották meg polgármesternek másodszor is a Zalai megyei Magyarföld lakói.