balatonkenese_hivatalA képviselő-testületi ülés részvevőit arról tájékoztatta Balatonkenese polgármestere, hogy nem tud többé megbízni a település jegyzőjében, ezért indítványozta felmentését. A képviselő-testület elfogadta a polgármester indítványát.

Bizalomvesztés miatt a balatonkenesei képviselő-testület egyhangúlag úgy döntött, hogy megválik a jegyzőjétől – közölte a település polgármestere, Tömör István az MTI tudósítójával. Elmondta: májusi ülésükön tájékoztatta a képviselőket arról, hogy a hozzá eljutott információk alapján nem tud többé megbízni Fodor Krisztina jegyzőben.

Az okot a polgármester nem kívánta nyilvánosságra hozni. Közlése szerint „az személyiségi jogokat sérthet”. A balatonkenesei képviselő-testület elfogadta a polgármester indítványát, és egyhangúlag úgy döntött, hogy nem dolgozik tovább a jegyzővel.

Fodor Krisztinát egy évvel ezelőtt kilenc pályázó közül választotta ki 4:3 arányú szavazással zárt ülésén a képviselő-testület. Addig Papkeszi jegyzője volt. Most a döntéstől számított két hónapon belül a hivatalvezetői szék megüresedik: június 16-ával felmentették a munkavégzés alól, munkaviszonya egy hónappal később szűnik meg.