oroszlany_uszodaBűncselekmény hiányában megszüntette a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság a volt oroszlányi városvezetők ellen a város jelenlegi vezetőinek feljelentése nyomán különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanújával indított a nyomozást. A nyomozást megszüntető határozat nem jogerős, a döntés ellen a feljelentők panasszal élhetnek – mondta el a megyei főügyészség sajtószóvivője, Miskolczi Ivett az MTI tudósítójának.

2011 júliusában rendelt el nyomozást a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség Takács Károly oroszlányi polgármester (Fidesz) feljelentése után az önkormányzat előző 12 évi gazdálkodásával kapcsolatban. Egy hónappal később Papp Péter alpolgármester (Fidesz) további vagyoni károkozás ügyében tett feljelentést, és az ügyeket egyesítették.

A feljelentések alapját egy könyvvizsgálói vizsgálat képezte, amely félmilliárd forintos veszteséget tárt fel a korábbi, szocialista városvezetőség idejéből. Az átvilágítás ugyanakkor azt is megállapította, hogy a város eszközállománya 2,1 milliárdról 10,4 milliárd forintra nőtt, az Oroszlányi Szolgáltató Zrt. üzemi eredményei pedig a piaci 8-12 százalék helyett 9-18 százalékosak voltak.

A könyvvizsgálói jelentés elmarasztaló megállapításait a település korábbi vezetői akkor azonnal cáfolták. Székely Antal volt alpolgármester, az MSZP helyi elnöke azt mondta, ha a jelentést egy Fidesz által irányított településről írták volna, akkor most "sikersztoriként lobogtatnák" a megállapításait. A város polgármestere 2002 és 2010 között Rajnai Gábor (MSZP) volt, ő ismertette az uszodafelújítás menetét, amelynek része volt egy lízingkonstrukció is. A jelentés arról azt állapította meg, hogy 123 milliós kár érte az önkormányzatot, de Rajnai Gábor szerint ez az összeg az ügylet áfája. A város nem veszített az ügyön, sőt a lízingből való kiszállás 320 millió forintos előnyt jelentett.

Hirdetés