maszlaver istvan01Hosszan tartó, súlyos betegség után, életének hatvankettedik évében a múlt héten elhunyt Naszály polgármestere - tudatta a település jegyzője az MTI-vel. Maszlavér István 1990 óta vezette a két és fél ezer lakosú, Komárom-Esztergom megyei települést.

Irányításával az önkormányzat a térségben az elsők között végzett infrastrukturális beruházásokat – emlékezett meg az eltelt két és fél évtizedről Szűcs Márta jegyző. Maszlavér István 2001 óta látta el a megye kistelepüléseit képviselő Polgármesterek a Falukért Egyesület elnöki tisztségét. A megyei közgyűlés kistelepülési tanácsnokaként dolgozott 2001 és 2010 között, a közgyűlés javaslatára hozta létre a falvak pályázati önrészét fedező kistelepülési alapot.

A Komárom-Esztergom Megyei Közgyűlésnek 2006 és 2010 között, majd 2014-től képviselőként volt tagja.

Elnökségi tag volt a Komárom-Esztergom Megyei Kereskedelmi és Iparkamarában, a megyeszékhely távhőellátását biztosító Tatabánya Erőmű Kft. ügyvezetői tisztségét töltötte be.