idosugy01A Nemzeti Erőforrás Minisztérium és az önkormányzati idősügyi tanácsok képviselői létrehozták az Önkormányzati Idősügyi Tanácsok Együttműködési Fórumát. A fórum közvetlenül nyújt információkat a helyi tapasztalatokról.

Az Önkormányzati Idősügyi Tanácsok Együttműködési Fórumának elsődleges célja, hogy a 2012 januárjában kezdődő Aktív idősödés és nemzedékek közötti szolidaritás európai évének eseményeit összehangolják - jelentette az MTI. Az Önkormányzati Idősügyi Tanácsok Együttműködési Fóruma alapító okiratát szerdán írta alá a Nemzeti Erőforrás Minisztérium részéről Asztalosné Zupcsán Erika helyettes államtitkár, valamint tíz város idősügyi tanácsának képviselője. További önkormányzati idősügyi tanácsok csatlakozását is várják.