godollo_grassalkovichHatáron innen és túlról mintegy ötszáz polgármester részvételére számít a Magyar Önkormányzatok Szövetsége a magyar polgármestereknek az idén kilencedik alkalommal, Gödöllőn megrendezendő világtalálkozóján. A királyi kastély lovardájában június 29. és 30. között tartandó tanácskozáson a polgármestereket leginkább érdeklő témákról lesz szó - mondta el az MTI-nek Gödöllő város önkormányzatának kommunikációs igazgatója, Péterfi Csaba.

A MÖSZ honlapján elérhető részletes program szerint a közigazgatási rendszer átalakításáról Szabó Erika, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium államtitkára tájékoztatja a jelenlévőket. Az önkormányzati rendszer reformjáról Tállai András, a Belügyminisztérium államtitkára beszél. A helyhatóságok pénzügyi ellenőrzési rendszerének új formáit Warvasovszky Tihamér, az Állami Számvevőszék alelnöke vázolja majd.

A világtalálkozón áttekintik a vidékfejlesztést is. V. Németh Zsolt, a szaktárca államtitkára a Darányi-tervről tart előadást. Papp Károly, a Belügyminisztérium államtitkára pedig az önkormányzatok közfoglalkoztatásban betöltött szerepéről.

A szakmai konzultációkra, kapcsolatfelvételre is lehetőséget teremtő rendezvény fővédnöke Sólyom László volt köztársasági elnök. A találkozó június 30-án késő este, a magyar szabadság napja tiszteletére tartott ünnepi programmal zárul. (Az Országgyűlés 2001-ben nyilvánította június utolsó szombatját a magyar szabadság napjává, annak emlékére, hogy 1991. június 30-án fejeződött be hivatalosan a szovjet csapatok kivonása Magyarországról.)