karsai_jozsef01A rendkívüli időjárás még jobban felélesztette a társadalmi szolidaritást. Battonyán helyi vállalkozók, köztisztviselők csatlakoztak Karsai József polgármester felhívásához. A nagy hidegben naponta meleg ételt kapnak a legrászorultabb battonyaiak.

Miután a nagy hidegben legalább kétszáz battonyainak ennivalója sincs, vagy ha lenne, a lefagyott gázpalackok miatt nem tudják elkészíteni az ételt, dr. Karsai József polgármester körbetelefonált több helyi és környékbeli vállalkozót. „Voltak, akik elutasították a kérésem, mások pedig az első szóra adtak támogatást. Egy óra alatt ötszázezer forintot gyűjtöttem össze, ehhez a saját pénzemből még 200 ezer forintot adok. Megszervezzük a főzést a konyhán úgy, hogy ez a napközis ellátást ne zavarja” – mondta el a polgármester a beol.hu tudósítójának.

Eredetileg az volt a terv, hogy keddtől kezdve kap meleg ételt egy fűtött helyiségben a legrászorultabb kétszáz battonyai, legalább a nagy hideg végéig. De amint híre futott az ételosztásnak, tömegesen jelentkeztek a rászorulók a napközi konyhánál. Ezért úgy döntöttek, hogy már hétfőn megkezdik az ételosztást.

„Az önkormányzat dolgozóinak 5 és 20 ezer forint között csökkent a havi jövedelmük. Ennek ellenére többen is odajöttek hozzám, hogy felajánljanak néhány ezer forintot, amiből jó néhány tál étel lesz” – számolt be a fejleményekről Karsai József. Délután három órára már a battonyai köztisztviselők és közalkalmazottak mintegy 80 százaléka, közel százan csatlakoztak az adományozáshoz. Fejenként 2-5 ezer forinttal járultak hozzá a közkonyha működtetéséhez.