gemesi gyorgy dr03Amióta szeptember 30-át, az első helyhatósági választások napját a helyi önkormányzatok napjává nyilvánította határozatában az Országgyűlés, a Magyar Önkormányzatok Szövetsége minden évben konferencia keretében emlékezik meg e napról.

A helyi önkormányzatok napjáról megemlékező konferencia hagyományosan az önkormányzatiság értékeiről, az önkormányzatok helyzetének alakulásáról szól, és próbálja felhívni az aktuális kormányzat figyelmét a (kis)települések által képviselt értékekre, arra a felhajtóerőre, ami nélkül nem lehet működtetni az országot. Az önkormányzatok 10 millió ember számára szolgáltatnak, a települések vezetői legitim módon megválasztott polgármesterek, akik ugyanolyan súllyal végzik munkájukat, mint a felsőbb szinteken megválasztott képviselők, vezetők.

Idén szeptember 28-án Budaörsön rendezték meg az önkormányzati konferenciát. A Belügyminisztérium képviseletében Dr. Dukai Miklós önkormányzati helyettes államtitkár vett rajta részt, az önkormányzati szférát pedig négy országos szövetség képviselte: a Magyar Faluszövetség, a Kisvárosok Országos Érdekszövetsége, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége és a Magyar Önkormányzatok Szövetsége mint rendező.

A rendezvény programja és előadásai megtekinthetők a Magyar Önkormányzatok Szövetsége honlapján.