szeged varoshazaÚj helyre, a Tisza-parti Belvedere-házba költözik a Csongrád Megyei Önkormányzat Szegeden - erről döntött a megyei közgyűlés. A költözésre azért van szükség, mert az önkormányzatnak is otthont adó megyeházát a kormányhivatal felújítja, és az energetikai fejlesztésen átesett épületet a nyár végétől teljes egészében az integrált kormányhivatal veszi birtokba. A megyei önkormányzat első emeleti irodáinak helyén kormányablak nyílik.

A megyei közgyűlés már háromszor tárgyalt az önkormányzat átköltözésének ügyéről - egyszer áprilisban, kétszer májusban -, de akkor nem sikerült egyezségre jutni, megtalálni a legalkalmasabb helyszínt. Most egyhangúlag elfogadták azt a javaslatot, amely lehetővé teszi a költözést, de meghagyja az ügy végleges rendezésének későbbi lehetőségét. A végső cél az, hogy legyen egy új székház, és a megyei önkormányzat ne szenvedjen el vagyonvesztést. Így a Belvedere-ház egyelőre ideiglenes megoldás.

A Belvedere-házban két emeletet kap az önkormányzat, bruttó 854 négyzetméter területet vehetnek birtokba. A beköltözéshez szükségesek átalakítások, festések, így az épületrészek felújítása után a megyei önkormányzat ősszel már itt kezdheti meg a munkát. A költözés és a felújítások költségeire 40 millió forintos támogatást kértek a Belügyminisztériumtól.

A közgyűlés korábban döntött arról, hogy vidéki helyszíneken is ülésezik majd, így ősszel Szentesen és Mórahalmon is tartanak kihelyezett ülést.