orosz mihaly zoltan01Keddi ülésén feloszlatta magát Érpatak képviselő-testülete, ezért időközi polgármester- és képviselő-választást kell tartani a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei községben - közölte a település Bökönnyel közös önkormányzati hivatalának jegyzője szerdán az MTI-vel.

Az 1700 lelkes községet az országosan ismert Orosz Mihály Zoltán (képünkön) vezette független polgármesterként, az önkormányzati testületben hat független képviselő kapott helyet. Kardos Csaba jegyző elmondta, a testület tagjai 4:3 arányban döntöttek a feloszlatás mellett. A helyi választási irodának a feloszlatástól számított 90 és 120 nap között kell kiírnia az időközi voksolást.

Orosz Mihály Zoltán polgármester szerdai sajtótájékoztatóján azt mondta, a 2014-ben megválasztott képviselők közül többen „egyéni sérelmeik” miatt nem voltak hajlandók együttműködni a testület többi tagjával és vele mint polgármesterrel sem. Példaként hozta fel, hogy négy képviselő több ülésen sem volt hajlandó elfogadni a település tavalyi zárszámadását, emiatt május óta nem kapott normatív támogatást Érpatak, így a közmunkások bérét sem tudták időben kifizetni.

A kedd esti rendkívüli ülésen a jelenlévő közmunkások nyomására végül megszavazták az előterjesztést - mondta Orosz Mihály Zoltán. Hozzátette, a normatív támogatás elmaradása csődközeli helyzetet okozott volna a településen annak ellenére, hogy az önkormányzat egy ideig a saját pénzügyi megtakarításaiból fizette például a közmunkások munkabérét is.

A polgármester elmondta, hogy a testületen belüli ellentétek miatt már többször kezdeményezte a testület feloszlatását. „Ha egy testületben bizonyos képviselőket ennyire más érdek vezérel, mint a település szolgálata, és ilyen szinten megpróbálják csődbe taszítani a települést, akkor fel kell oszlatnia magát.” Az MTI kérdésére a polgármester közölte, az időközi választáson ismét indulni fog a tisztségért.