falumegujitas_logo01Levélben köszöntötte Újszilvás (Pest megye) polgármesterét a megyei kormánymegbízott, miután a település Kunszigettel (Győr-Moson-Sopron megye) együtt a napokban elismerést vett át az Európai Falumegújítási Díj elnyeréséért a belügyminisztertől.

A mintegy 2800 lakosú, főként az agráriumból és a feldolgozóiparból élő Újszilvás az elmúlt tíz évben jelentős műszaki, infrastrukturális fejlődésen ment át, piacteret építtetett, modernizálta középületeit. A közintézményeket geotermikus energiával fűtik, és az ország legnagyobb napkövető rendszerű naperőművét üzemeltetik.

Az elismeréshez Tarnai Richárd Pest megyei kormánymegbízott levélben gratulált Petrányi Csaba polgármesternek, hangsúlyozva: az egész ország büszke lehet Újszilvás sikerére, egyúttal reményét fejezte ki, hogy a jó példa más települések számára is inspiráló lesz - áll a megyei kormányhivatal közleményben.

Az 1990-ben alapított Európai Falumegújítási Díj célja azoknak a települési közösségeknek a felkutatása és díjazása, amelyek kimagasló és példaszerű színvonalon végzik fejlesztéseiket. Az Európai Vidékfejlesztési és Falumegújítási Munkaközösség által kétévente odaítélt díjat az idén szeptemberben vehette át Kunsziget és Újszilvás. Azt követően pályáztak az európai díjra, hogy elnyerték a Belügyminisztérium és a Vidékfejlesztési Minisztérium által közösen meghirdetett 2012-es Magyarországi Falumegújítási Díjat.