lang zsolt01A fővárosi II. kerület, a Víziváros polgármestere, Láng Zsolt a díj fennállása, 1997 óta első budapesti polgármesterként vette át az Év Polgármestere elismerést. A helyi közösségek erősítését tartja a legfontosabb feladatnak.

Kétmilliós nagyvárosban is létezik összetartozás – mondta az MTI munkatársának az év polgármestere, aki büszke a lakossági szavazatokra, amelyek szerinte azt mutatják, hogy erős helyi identitás alakult ki a városrészben. Csaknem hétéves polgármesteri munkája során mindig arra törekedett, hogy ott valósítsanak meg fejlesztéseket, ahol azokra a leginkább szükség van, de a beruházások mellett a közösségépítő, kulturális programok is mindig nagy szerepet kaptak.

Az egészségügyi, oktatási és a szociális területen is növelni tudták a szolgáltatások színvonalát, és a továbbiakban is ezt tervezik. Erre saját forrásokat szán az önkormányzat, a kerület ugyanis jól gazdálkodik, nincs adóssága és nem bocsátott ki kötvényt sem – mondta Láng Zsolt. A gyermeklétszám emelkedése miatt növelik az óvodák és az iskolák befogadóképességét, az intézmények korszerűsítésére, a sportolási lehetőségek bővítésére pedig több százmillió forintot fordítanak.

Polgármestersége alatt 2,5 milliárd forint jutott útépítésre és útfelújításra, és csaknem 4,5 milliárd forintot költöttek járdákra – idézte fel. A környezet ápolását is fontosnak tartják, évente mintegy kétszáz fát ültetnek a városrészben.

Az elmúlt évek legnagyobb beruházásának a bel-budai városrész központjának átalakítását tartja, ennek keretében kialakították Buda első sétálóutcáját is. A másfél milliárd forintos beruházásnak is az volt a célja, hogy új közösségi tér, találkozóhely jöjjön létre a kerületben.