nemesvidAlig több mint egy hónap alatt kétszer oszlatta fel magát a nemesvidi képviselő-testület. A Somogy Megyei Kormányhivatal által szabálytalannak tartott első, július 11-én meghozott döntés a hétfőn megtartott ülésen sem változott: a háromtagú képviselő-testület igennel szavazott a feloszlatásról - a polgármester ellenében.

A három független képviselő azért döntött a feloszlatás mellett, mert állításuk szerint nem tudnak együtt dolgozni az ugyancsak független Harmath István polgármesterrel – mondta el az MTI munkatársának Téglás Zsuzsanna körjegyző.

A megyei kormányhivatal azért kötelezte a nemesvidi testületet újabb ülés megtartására és ismételt szavazásra a feloszlásról, mert állásfoglalása szerint az előző, önfeloszlatásról döntő ülésen formai szabálytalanságok történtek. Nevezetesen: az ülést a polgármester helyett a körjegyző hívta össze, valamint a jelenlévő polgármester helyett a korelnök vezette le az ülést.

Amennyiben a kormányhivatal ezúttal mindent rendben talál, a nyolcszáz lakosú településen 90 napon belül időközi választást kell tartani. Az új önkormányzati vezetők megválasztásáig az eddigi polgármester és képviselő-testület viszi az ügyeket.

A feloszlásra nemmel szavazó polgármestert az MTI nem tudta elérni. Az előző ülést követően azonban azt mondta, nem új keletű a feszültség a testületben, mint ahogy a faluban sem. Az az oka, hogy több mint két éve adósságrendezés alatt áll a település, és "ez azt jelenti, hogy a közmunkaprogramon túl nem futja semmire".

A feszültség másik forrása az, hogy mindennaposak a betörések, a lakosság egy része megfélemlítettségben él - fogalmazott akkor a falut 2009 óta vezető Harmath István. Közölte: ő, amit tudott, megtett a településért, a tiszteletdíjából kétmilliót az adósságrendezés ideje alatti fejlesztésekre áldozott.