A munkálatokat az iskolakezdés idejére tervezik befejezni.

„Bár nem a II. kerület feladata lenne, felújítjuk a Szilágyi Erzsébet fasor legrosszabb útszakaszát, méghozzá úgy, hogy folyamatosan biztosítjuk a kétirányú forgalmat a vágányfelújítások alatt is” – írta posztjában Őrsi Gergely, a II. kerület polgármestere.

Az útszakasz közigazgatásilag a XII. kerületben van, tulajdonosa a fővárosi önkormányzat, kezelője a Budapest Közút Zrt.

„Naponta kb. huszonhatezerszer haladnak el rajta járművek. Erre közlekednek, akik Budakesziről, Nagykovácsiból vagy Solymárról érkeznek, és erre közlekedik rengeteg II. kerületi szomszédunk. Ők mindannyian évek óta zötykölődnek az út minősége miatt” – írta Őrsi Gergely.

A polgármester szerint a Fővárosi Önkormányzat a forráselvonások miatt „nehéz helyzetbe került”, ezért nem tudja elvégezni az útfelújítást.

Őrsi Gergely hozzátette: várják elsősorban cégek, vállalatok, felajánlásait a beruházásra: „Örömmel látjuk, ha csatlakoznak például autógyárak vagy teherfuvarozók, sőt akár környékbeli települések önkormányzatai is a felújításhoz. A támogatók megjelenési felületet kaphatnak, melyet látnak a Szilágyi Erzsébet fasoron közlekedők.”

Őrsi Gergely polgármester az InfoRádiónak azt mondta, a támogatás segítségével még nagyobb felületet, és még több kátyút tudnának eltüntetni. Bár a kátyúzásnak nem híve, teljes, nagy felületű útfelújítást szeretnének a legrosszabb szakaszon megvalósítani.

A II. kerület 300 millió forintot különített el a felújításra közölte a polgármester. Szerinte erre jóval több pénzt is el lehet költeni, emiatt várja a hozzájárulókat akár agglomerációs településről, akár a Magyar Közúttól, az autóforgalmazó, autógyártó cégektől. A munkálatokat iskolakezdésre szeretnék befejezni. Hozzátette: nemsokára kezdődik az 56-os villamos vonalának felújítása is.

(Infostart)