Ősztől harmadával csökkenne a fővárosi ügyeletek száma, de az önkormányzatokkal még nem egyeztettek.

A megfelelő információk hiányában, illetve a szakmai szervezetek által jelzett problémák megnyugtató rendezéséig veszélyesnek tartja az átalakítást, és azt ebben a formában nem tudja támogatni – írta az egészségügyi államtitkárnak küldött levelében Újbuda polgármestere.

A HVG-nek eljuttatott levelében dr. László Imre aggodalmát fejezte ki a budapesti ügyeleti rendszer átalakításával kapcsolatban, ami azt jelentené, hogy ősztől harmadával csökkenne a fővárosi ügyeletek száma – tudta meg egy hete a Népszava. A mostani 23 helyett októbertől Budapesten 13 felnőtt- és 3 gyermekügyeleti pont működne.

Jelenleg a háziorvosi ellátás biztosítása önkormányzati hatáskör, ennek megfelelően Újbuda Önkormányzata 24 órás állandó ügyeletet biztosít a kerületi lakosoknak, a rendszer elfogadott mind az itt élők, mind pedig a háziorvosi feladatot ellátó szolgáltatók részéről. A polgármestert rendszeresen keresik meg helyi lakosok telefonon, de konkrét információ hiányában nem tud mit mondani nekik.

A Magyar Orvosi Kamara még tavasszal jelezte szakmai ellenvetéseit az ügyeleti rendszer átalakításával kapcsolatban. Nemrég Karácsony Gergely főpolgármester is levelet írt Takács Péter egészségügyért felelős államtitkárnak, mert a kormány és a főváros közötti egyeztetés még nem történt meg. Újbuda polgármestere reméli, hogy az önkormányzatokkal is egyeztetnek a változtatások bevezetése előtt.

(HVG.hu)