Mintegy 450 millió forintból, európai uniós és magyarországi forrásból újul meg a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Nagykálló városközpontja.

A Zöld Nagykálló Projekt elnevezésű terv célja – a korábbi városrehabilitációs programok folytatásaként – a több mint tízezer lakosú település városközpontjának és más területeinek klímabarát és energiatudatos fejlesztése.

A programban egy rekreációs sétaövezetet és pihenőparkot alakítanak ki a belvárosban. Automata öntözőrendszereket telepítenek, valamint fa- és cserjeültetési akciókat, környezettudatosságot erősítő szemléletformálási kampányokat indítanak.

Gazdaságélénkítési céllal egy jelenleg kihasználatlanul álló épületet újítanak fel és alakítanak át üzlethelyiséggé. Megújul a Korányi Ház környezete, emellett létrehoznak egy kulturális és kiállítóteret is.

A városi sportpályán egy fedett rendezvénytér épül, a sporttelep megközelíthetőségének javítása érdekében pedig járdákat építenek, és az ehhez tartozó csapadékvíz-elvezetést alakítják ki – közölte a helyi önkormányzat.