Felfüggesztették a Déli Körvasút honlapjának működését, ezzel számos, a projektről szóló információ is elveszett, miközben úgy tűnt, hogy a projekt megvalósulása már az ellenzéki vezetésű fővárosnak sincs ellenére.

Elérhetetlenné vált a Déli Körvasút projektről szóló honlap, ezáltal számos, a projekttel kapcsolatos információ is odaveszett. Tudomásunk szerint az oldalt az Építési és Közlekedési Minisztérium üzemeltette. Megkerestük a tárca sajtóosztályát, hogy miért függesztették fel az oldal működését, amint válaszolnak, cikkünket frissítjük.

Az ügyhöz érdekes adalék, hogy a közelmúltban Balogh Samu, a főpolgármester kabinetfőnöke azt mondta, Budapest támogatja az elővárosi vasútfejlesztést, a Déli Körvasút esetében pedig szerezzék be a szükséges környezetvédelmi engedélyét, mert akkor megvalósulhat a beruházás.

Vitézy Dávid volt közlekedési államtitkár abban bízik, hogy tartós lesz a fővárosi vezetés álláspontja, és a környezetvédelmi engedélyt nem támadják meg ismét a bíróságon. A Déli Körvasút környezetvédelmi engedélyét egy civil szervezet támadta meg a bíróságon, majd az engedély megsemmisítése után megszerzett újabb engedélyt ismét megtámadta egy helyi szervezet, amelyhez csatlakozott a főváros, valamint a XI. és a IX. kerület önkormányzata is.

A bíróság tehát kétszer semmisítette meg a beruházáshoz szükséges engedélyt, a beruházás enélkül nem valósulhat meg, mert az európai bizottság az engedély hiányában nem finanszírozza a projektet.

Balogh Samu szerint a főváros azért szállt be a perbe, hogy hozzáférjen anyagokhoz, láthassa a periratokat.

Vitézy Dávid örült a főváros új álláspontjának

„Örvendetes, ha a főváros vezetése pereskedés helyett visszatér a Budapest Mobilitási Terv által kijelölt útra, és támogatja Budapesten a vasút fejlesztését és a Déli Körvasút megépítését. Egyszer már tartottunk itt, volt a főpolgármester által aláírt támogató FKT-döntés és Újbudával beruházói megállapodás is – írta közösségi oldalán a volt közlekedési államtitkár. – Remélem, ez a mai álláspont tartósnak bizonyul, és a szakminiszter legutóbbi nyilatkozata alapján ismét, immár harmadszor megindult környezetvédelmi engedélyezési eljárásban néhány héten belül kiadásra kerülő új környezetvédelmi engedélyt nem támadja meg ismét bíróságon a Városháza.”

(Index.hu)