A jövő júniusi önkormányzati választásra több településen is módosítani kellett a választókerületeket a lakosságszám változása miatt.

A jegyzők november 30-ig rajzolták meg az új választókerületi felosztást, és a kihirdetés után 15 napig van lehetőség jogorvoslatra. Szombathelyen a Magyar Kétfarkú Kutya Párt a Társaság a Szabadságjogokért és a Választási Földrajz segítségével megtámadta a jegyzői határozatot. A törvényszék megsemmisítette a beosztást, mert az nem tartalmazott érdemi indoklást.

Az önkormányzati választókerületek határainak meghúzása eddig a nyilvánosságban kevesebb figyelmet kapott, holott komoly befolyással lehet a végeredményre. A jövő júniusi önkormányzati választás előtt több fővárosi kerületben és vidéki városban újra kell rajzolni a választókerületeket, mert jelentősen csökkent vagy nőtt a lakosság száma. Azt a törvény határozza meg, hogy mekkora változásnál kell hozzányúlni a beosztáshoz.

A cikk itt olvasható tovább