Két ingatlant is eladásra kínált a XII. kerület leköszönő fideszes vezetése annak ellenére, hogy Pokorni Zoltán, a távozó polgármester megígérte: nem fognak több önkormányzati ingatlant értékesíteni a hátralévő időben – írta meg egy Facebook-bejegyzésben az MKKP-s Kovács Gergely.

Június 9-én elsöprő győzelmet aratott a XII. kerületben a Magyar Kétfarkú Kutyapárt: nemcsak Kovács Gergelyt választották meg polgármesternek, hanem abszolút többséget is szereztek a korábban a Fidesz fellegvárának számító kerület közgyűlésében.

„A most megválasztott önkormányzati vezetés azt kérte, hogy ne kössünk semmilyen közbeszerzést, illetve ne értékesítsünk ingatlanokat. (…) Nagyjából 15 milliárd forintnyi közbeszerzést kéne, lehetne megkötni ezeket nem kötjük meg – nagyon gavallérok vagyunk” – mondta július elején az ATV műsorában Pokorni Zoltán. Kovács Gergely most arról írt Facebookon, hogy a korábbi polgármester megszólalása után egy héttel mégis eladásra kínált két ingatlant az önkormányzat. Az egyik egy 73 négyzetméteres lakás az Alkotás utcában, amit 72,5 millió forintos kikiáltási áron bocsátottak licitre.

A másik lakás 99 négyzetméteres, a Városmajor utca és a Szamos utca sarkán található, és a maga 65 millió forintos kikiáltási árával Kovács Gergely szerint csaknem 30 százalékkal olcsóbban került meghirdetésre, mint egy kőbányai panellakás.

A cikk itt folytatódik