Még mindig nem kapta meg a másfél évvel ezelőttre ígért falubuszt több somogyi önkormányzat.

Heresznyén 17 hónapja várnak arra, hogy a napi feladatokat az új járművel lássa el a falugondnok. Rengel László polgármester a sonline.hu megkeresésére elmondta, hogy elméletileg már a kereskedőhöz leszállították a Magyar Falu Programban 15 millió forintért vásárolt buszt, s azért nem kapják meg, mert az átalakítást – amellyel a kerekes­székesek és a nehezebben mozgók szállítását segítik – még nem végezték el.

Hasonló problémával küzdenek Kisbajomban is. Szelid­né Gerencsér Angyalka polgármester elmondta, 15 hónapja várják az új falubuszt, de hiába. Idén már többször megígérték nekik, hogy megkapják a járművet, de még nem érkezett meg. „Hátrányos helyzetű település vagyunk, ahol sok idős ember él, ezért szükségünk van a jól felszerelt falubuszra” – mondta Szelidné Gerencsér Angyalka.