A határidő lejárta után az önkormányzatok is leszedhetik a plakátokat, a költségeket pedig kiszámlázhatják.

Az önkormányzati és európai parlamenti választáson indult jelölteknek és jelölőszervezeteknek kedd 16 óráig kell eltávolítaniuk a kampányidőszakban elhelyezett plakátjaikat – írja az MTI.

A választási eljárási törvény szerint a plakátot annak kell eltávolítania, aki elhelyezte vagy akinek az érdekében elhelyezték.

A választási bizottságoknak nincs hatáskörük eljárni a határidőre el nem távolított plakátok ügyében. Ha a hirdetményeket nem távolítják el a szavazás napja után 30 napon belül, tehát július 9-ig, az önkormányzatoknak kell eljárniuk. Az önkormányzatok a határidő lejárta után maguk is eltávolíthatják a plakátokat, és a költségeket kiszámlázhatják.