Az egész országot sokkolta a héten megjelent videó, melyen az látszik, hogy felnőtt kísérője úgy rúgott fel egy rábízott gyermeket, hogy a kisfiú majdnem teljesen megpördült a levegőben és nagy erővel fejre esett.

A szolnoki kalandparkban történt gyermekbántalmazás akkora port kavart, hogy még Orbán Viktor is kifejezte felháborodását, a Kulturális és Innovációs Minisztérium pedig felszólította az edzőt, aki akár még börtönbe is kerülhet, hogy adja vissza elismeréseit.

Ugyanígy cselekedett a jászberényi önkormányzat is: rendkívüli képviselő-testületi ülést tartott pénteken délelőtt, és 13 szavazattal, egyhangú döntéssel úgy határoztak, hogy visszavonják annak a karateedzőnek az önkormányzati kitüntetéseit.

Az ezzel foglalkozó cikk itt olvasható