Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata és a DKV Debreceni Közlekedési Zrt. is elnyerte idén a Közbeszerzési Hatóság Közbeszerzési Nívódíját – tudatta december 19-én a polgármesteri hivatal.

A Közbeszerzési Nívódíjra olyan eredményesen lefolytatott közbeszerzési eljárással lehetett pályázni, melynek során az ajánlatkérő fenntarthatósági (zöld, szociális vagy innovatív) célokat előmozdító szempontokat érvényesített, és azok meg is valósultak.

Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata „Fenntarthatóság és innováció a Debreceni Csokonai Nemzeti Színház felújítására irányuló közbeszerzési eljárásban” című pályamunkája Építési beruházás kategóriában, a DKV Debreceni Közlekedési Zrt. „Elektromos autóbuszok beszerzése” című pályamunkája pedig Árubeszerzés kategóriában nyerte el a Közbeszerzési Nívódíjat (a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság „Papíripari termékek, író- és irodaszerek szállítása” című pályamunkájával megosztva).

Az elismerést Paróczai Bernadett, Debrecen Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala Közbeszerzési Osztályának vezetője, valamint Szabó Zoltán, a DKV Debreceni Közlekedési Zrt. beruházási és fejlesztési vezetője vette át Kovács Lászlótól, a Közbeszerzési Hatóság elnökétől Budapesten december 13-án.

Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata immár összesen négyszer nyerte el a Közbeszerzési Nívódíjat. Korábban 2019-ben Építési beruházás kategóriában „Innováció a Debreceni Nemzetközi Iskola közbeszerzési eljárásaiban” című, Szolgáltatás-megrendelés kategóriában az „Innováció a Debreceni Nemzetközi Iskola közbeszerzési eljárásaiban (tervpályázat)” című, 2020-ban pedig a Szolgáltatás-megrendelés kategória „Innováció a Debreceni Strandfürdő tervezésére irányuló közbeszerzési eljárásban” című pályázatával volt sikeres.

A Közbeszerzési Hatóság – más általa alapított díjak mellett – a Közbeszerzési Nívódíjat idén hatodik alkalommal adta át.