A főpolgármester szerint a szobor talapzatának tervezett átépítése a Fővárosi Önkormányzat tulajdonosi hozzájárulása nélkül nem lehetséges.

A nemrég a hvg birtokába került látványterv szerint a Citadella több mint 20 milliárd forintba kerülő felújítása során nemcsak a szobor újul meg, hanem egy hatalmas kereszt is kerül a talapzatra. Ez sokaknak, például Budapest főépítészének, vagy a szobor eredeti alkotójának, Kisfaludi Strobl Zsigmond jogörököseinek nem tetszik, de még egy katolikus pap és Bencsik András, a Demokrata főszerkesztője is felszólalt a terv ellen.

Most pedig Karácsony Gergely főpolgármester tette egyértelművé egy Facebook-bejegyzésben, hogy a szobor talapzatának tervezett átépítése a Fővárosi Önkormányzat tulajdonosi hozzájárulása nélkül nem lehetséges.

A cikk itt folytatódik